Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Nasal Tafen efekty
nasal tafen efekty co to jest
Skutki BUDESONIDUM aerozol do nosa. Efekty uboczne Tafen Nasal definicja. Jak działa Lek jest.

Jak działa Tafen Nasal lek

Jak działa Tafen Nasal: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tafen Nasal: BUDESONIDUM

Tafen Nasal jest w formie: aerozol do nosa

Działanie Tafen Nasal zastosowanie: W postaci aerozolu donosowego stosowany jest w leczeniu sezonowego i przewlekłego nieżytu nosa na tle uczuleniowym, nieżytu nosa na tle naczyniowym oraz polipów nosa.

Jak podawać Tafen Nasal: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle aerozol stosuje się 1-2 razy dziennie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Tafen Nasal: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle.Krwawienia z nosa.Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy)Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Tafen Nasal zastosowania: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła.O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie zażywaj leku samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Tafen Nasal: Tafen Nasal (Lek Pharmaceutical & Chemical Company d.d.) aerozol do nosa 50mcg/dawkę donosową, 1 op. 200 dawek

Nie używaj Tafen Nasal gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tafen Nasal w słowniku Efekty uboczne T .