Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Prolongatum Theophyllinum efekty
prolongatum theophyllinum co to jest
Skutki THEOPHYLLINUM tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Theophyllinum.

Jak działa Theophyllinum prolongatum lek

Jak działa Theophyllinum prolongatum: Lek rozluźnia mięśnie oskrzeli, rozszerzając w ten sposób drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Theophyllinum prolongatum: THEOPHYLLINUM

Theophyllinum prolongatum jest w formie: tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Theophyllinum prolongatum zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej i innych dróg oddechowych, przebiegających ze zwężeniem ich światła.

Jak podawać Theophyllinum prolongatum: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Tabletki o przedłużonym działaniu (retard) stosuje się zwykle raz na dobę (nie stosuj u dzieci do 12 roku życia). Tabletki połykaj w całości.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Theophyllinum prolongatum: Nudności, wymioty, bóle brzucha.Utrata apetytu i biegunka (rzadziej).Powyższe działania nie występują lub mają znacznie mniejsze nasilenie, gdy zażywasz lek w trakcie posiłku.Bóle głowy, wzmożona pobudliwość, bezsenność, drażliwość.Jeżeli powyższe dolegliwości nie słabną, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Theophyllinum prolongatum zastosowania: Spadek ciśnienia krwi, niemiarowe bicie serca.Zaczerwienienie twarzy, szybki oddech.Jeżeli pojawi się wysypka skórna, to znaczy że masz uczulenie na ten lek. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z tej grupy.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.O tym, że masz nadciśnienie tętnicze.O tym, że chorujesz na padaczkę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Erytromycynę, Linkomycynę.Propranolol.Allopurinol.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).

Pamiętaj o: Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Theophyllinum prolongatum: Theophyllinum prolongatum (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu 0,25g, 20 tabl.

Nie używaj Theophyllinum prolongatum gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Theophyllinum prolongatum w słowniku Efekty uboczne T .