Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Theophyllinum efekty
theophyllinum efekty co to jest
Skutki THEOPHYLLINUM roztwór, kapsułki o przedłużonym działaniu, czopki. Efekty uboczne.

Jak działa Theophyllinum lek

Jak działa Theophyllinum: Lek rozluźnia mięśnie oskrzeli, rozszerzając w ten sposób drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Theophyllinum: THEOPHYLLINUM

Theophyllinum jest w formie: roztwór, kapsułki o przedłużonym działaniu, czopki

Działanie Theophyllinum zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej i innych dróg oddechowych, przebiegających ze zwężeniem ich światła.

Jak podawać Theophyllinum: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Doustne preparaty o przedłużonym działaniu (retard) stosuje się zwykle raz na dobę (nie stosuj u dzieci do 12 roku życia).Czopki należy stosować zgodnie zaleceniami lekarza (nawet do 3-4 razy dziennie), pamiętając aby nie przekraczać całkowitej dawki 1000 mg/dobę.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Theophyllinum: Nudności, wymioty, bóle brzucha.Utrata apetytu i biegunka (rzadziej).Powyższe działania nie występują lub mają znacznie mniejsze nasilenie, gdy zażywasz lek w trakcie posiłku.Bóle głowy, wzmożona pobudliwość, bezsenność, drażliwość.Jeżeli powyższe dolegliwości nie słabną, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Theophyllinum zastosowania: Spadek ciśnienia krwi, niemiarowe bicie serca.Zaczerwienienie twarzy, szybki oddech.Jeżeli pojawi się wysypka skórna, to znaczy że masz uczulenie na ten lek. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z tej grupy.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.O tym, że masz nadciśnienie tętnicze.O tym, że chorujesz na padaczkę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Erytromycynę, Linkomycynę.Propranolol.Allopurinol.Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).

Pamiętaj o: Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Theophyllinum: Theophyllinum (Baxter Terpol Sp. z o.o.) roztwór 1,2mg/ml, 1 poj. 250 ml

Nie używaj Theophyllinum gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Theophyllinum w słowniku Efekty uboczne T .