Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Ass Thrombo efekty
thrombo efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM tabletki powlekane dojelitowe. Efekty uboczne Thrombo ASS definicja.

Jak działa Thrombo ASS lek

Jak działa Thrombo ASS: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w maksymalnej dawce do 150mg na dobę hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Thrombo ASS: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Thrombo ASS jest w formie: tabletki powlekane dojelitowe

Działanie Thrombo ASS zastosowanie: Stosowany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Jak podawać Thrombo ASS: Skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatuPrzyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletekW profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po by-passach, w miażdżycy zarostowej naczyń, w profilaktyce udaru mózgu: 75-150 mg dziennie - pierwsza dawka nasycająca 150 mg.

Skutki uboczne Thrombo ASS: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w tych preparatach jest niska i rzadko powoduje działania niepożądane.

Efekty Thrombo ASS zastosowania: Rzadko może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia ("siniaki" , krwawienia z dziąseł).Wysypki i zarumienienie skóry.Podrażnienie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej.

Zapytaj lekarza: Stężenia kwasu acetylosalicylowego w surowicy krwi podczas stosowania tych preparatów są niskie więc lek nie powinien wpływać na inne preparaty stosowane w tym samym czasie. Jednakże poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Thrombo ASS: Thrombo ASS (Lannacher Helmittel GmbH) tabletki powlekane dojelitowe 0,1g, 30 tabl.

Nie używaj Thrombo ASS gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Thrombo ASS w słowniku Efekty uboczne T .