Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Ass Thrombo efekty
thrombo, efekty
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM tabletki powlekane dojelitowe. Efekty uboczne Thrombo ASS definicja. Jak działa Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w opinie.

Jak działa Thrombo ASS lek

Jak działa Thrombo ASS: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy w maksymalnej dawce do 150mg na dobę hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Thrombo ASS: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Thrombo ASS jest w formie: tabletki powlekane dojelitowe

Działanie Thrombo ASS zastosowanie: Stosowany jest w chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego w profilaktyce zawału serca, po operacjach pomostowania naczyń wieńcowych (by-pass), w miażdżycy naczyń obwodowych, w zapobieganiu wystąpienia zatorów naczyniowych i udaru mózgu u chorych z przewlekłym migotaniem przedsionków.

Jak podawać Thrombo ASS: Skontaktuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatuPrzyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletekW profilaktyce zawału mięśnia sercowego, po by-passach, w miażdżycy zarostowej naczyń, w profilaktyce udaru mózgu: 75-150 mg dziennie - pierwsza dawka nasycająca 150 mg.

Skutki uboczne Thrombo ASS: Dawka kwasu acetylosalicylowego zawarta w tych preparatach jest niska i rzadko powoduje działania niepożądane.

Efekty Thrombo ASS zastosowania: Rzadko może prowadzić do zaburzeń krzepnięcia ("siniaki" , krwawienia z dziąseł).Wysypki i zarumienienie skóry.Podrażnienie śluzówki żołądka i dwunastnicy.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne.O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego.O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej.

Zapytaj lekarza: Stężenia kwasu acetylosalicylowego w surowicy krwi podczas stosowania tych preparatów są niskie więc lek nie powinien wpływać na inne preparaty stosowane w tym samym czasie. Jednakże poinformuj lekarza o jednocześnie stosowanych lekach.

Pamiętaj o: Kwas acetylosalicylowy zawarty w preparatach stosowanych w profilaktyce zawału mięśnia sercowego jest w o wiele niższych dawkach niż w preparatach przeciwgorączkowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Tabletek tych ostatnich nie należy dzielić, rozłamywać na mniejsze części, chyba że na tabletce jest rowek poprzeczny pozwalający przyjąć pół tabletki. Pamietaj, że dawka kwasu acetylosalicylowego stosowana w profilaktyce choroby niedokrwiennej wynosi maksymalnie 150 mg na dobę.

Składniki Thrombo ASS: Thrombo ASS (Lannacher Helmittel GmbH) tabletki powlekane dojelitowe 0,1g, 30 tabl.

Nie używaj Thrombo ASS gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
    Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Thrombo ASS w słowniku Efekty uboczne T .