Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek 400 Tussicom efekty
tussicom efekty co to jest
Skutki ACETYLCYSTEINUM granulat. Efekty uboczne Tussicom 400 definicja. Jak działa Lek należy do.

Jak działa Tussicom 400 lek

Jak działa Tussicom 400: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Tussicom 400: ACETYLCYSTEINUM

Tussicom 400 jest w formie: granulat

Działanie Tussicom 400 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.

Jak podawać Tussicom 400: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance przegotowanej letniej wody.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!Nie należy również dzielić zawartości saszetek.

Skutki uboczne Tussicom 400: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).Nudności, wymioty.Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa.Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Efekty Tussicom 400 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Tussicom 400: Tussicom 400 (Sanofi-Synthelabo Sp. z o.o.) granulat 400mg/5 g, 20 sasz. 5 g

Nie używaj Tussicom 400 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Tussicom 400 w słowniku Efekty uboczne T .