berodual efekty co to jest
Skutki FENOTEROLI HYDROBROMIDUM + IPRATROPII BROMIDUM płyn, aerozol. Efekty uboczne Berodual.

Jak działa Berodual lek

Jak działa Berodual: Lek działa na receptory w drzewie oskrzelowym, powodując rozkurcz mięśni oskrzeli (ułatwia oddychanie).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Berodual: FENOTEROLI HYDROBROMIDUM + IPRATROPII BROMIDUM

Berodual jest w formie: płyn, aerozol

Działanie Berodual zastosowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej, w chorobach dróg oddechowych, objawiających się zwężeniem ich światła.Stosuje się również do rozszerzania dróg oddechowych przed stosowaniem innych leków w aerozolu, w celu ich lepszego przedostawania się do drzewa oskrzelowego.

Jak podawać Berodual: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 8 godzin w postaci inhalacji w aerozolu.Przyjmuj dokładnie ustalone dawki. Nie stosuj aerozolu częściej, niż zalecił Ci lekarz.Przed naciśnięciem inhalatora weź głęboki wdech i po naciśnięciu wstrzymaj oddech przez kilka sekund.NIE STOSUJ LEKU U DZIECKA DO 7 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!Płyn do inhalacji stosuj dokładnie tak jak zalecił to lekarz.

Skutki uboczne Berodual: DZIAŁANIA Zaczerwienienie twarzy.Uczucie suchości w jamie ustnej i w gardle.Nudności.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się zlekarzem.

Efekty Berodual zastosowania: Uczucie ucisku w klatce piersiowej.Przyspieszenie tętna.Podwyższenie ciśnienia tętniczego.Skurcze mięśni kończyn (rąk i nóg).Jeżeli zaobserwujesz ból w klatce piersiowej i nieregularne bicie serca, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na tarczycę.O tym, że chorujesz na jaskrę.O tym, że cierpisz na nadciśnienie tętnicze krwi.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Inne leki rozszerzające drogi oddechowe.Leki nasercowe, leki stosowane w chorobie nadciśnieniowej.

Pamiętaj o: Nie stosuj więcej niż dwóch inhalacji następujących krótko po sobie.

Składniki Berodual: Berodual (Boehringer Ingelheim International GmbH) płyn -, 1 butelka 20ml

Nie używaj Berodual gdy:

Skutki uboczne Berodual w słowniku Efekty uboczne B .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: