calpol niemowląt małych co to jest
Skutki PARACETAMOLUM zawiesina doustna. Efekty uboczne Calpol dla definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Calpol dla niemowląt i małych dzieci lek

Jak działa Calpol dla niemowląt i małych dzieci: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Calpol dla niemowląt i małych dzieci: PARACETAMOLUM

Calpol dla niemowląt i małych dzieci jest w formie: zawiesina doustna

Działanie Calpol dla niemowląt i małych dzieci zastosowanie: Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy.W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.

Jak podawać Calpol dla niemowląt i małych dzieci: Lek przyjmowany jest doustnie.Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny.Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę.Najczęściej (zalecenia producenta): Do 3-ego miesiąca życia nie stosować preparatów doustnych bez konsultacji z lekarzem! do 6 miesiąca (do 7 kg) jednorazowo 70-100 mg do 350 mg na dobę, do 1 r.ż. (do 10 kg) jednorazowo 100-150 mg do 500 mg na dobę Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.Dokładne dawkowanie każdego preparatu znajduje się na dołączonej do niego ulotce!

Skutki uboczne Calpol dla niemowląt i małych dzieci: Nudności, wymioty.Reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej.Uszkodzenie krwi.

Efekty Calpol dla niemowląt i małych dzieci zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Zapalenia trzustki.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że kiedykolwiek występowało uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę.Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie.

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe (np. Dikumarol, Warfarynę)Fenytoinę.

Pamiętaj o:

Składniki Calpol dla niemowląt i małych dzieci:

Nie używaj Calpol dla niemowląt i małych dzieci gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Calpol dla niemowląt i małych dzieci w słowniku Efekty uboczne C .