chlorprothixen efekty co to jest
Skutki CHLORPROTHIXENI HYDROCHLORIDUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Chlorprothixen definicja.

Jak działa Chlorprothixen lek

Jak działa Chlorprothixen: Lek wykazuje działanie przeciwpsychotyczne, uspokajające i znoszące lęk. Lek wpływa na poprawę nastroju, działa słabo przeciwdepresyjnie. Wykazuje również działanie znoszące nudności, wymioty.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Chlorprothixen: CHLORPROTHIXENI HYDROCHLORIDUM

Chlorprothixen jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Chlorprothixen zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów pobudzenia i agresji, towarzyszących psychozom --- w chorobach psychicznych, w leczeniu stanów nadmiernej pobudliwości, stanów niepokoju i bezsenności, towarzyszących zaburzeniom nerwicowym, w leczeniu odwykowym narkomanów i alkoholików.Znalazł również zastosowanie w leczeniu alergicznych odczynów skórnych, wymiotów i nudności oraz zaburzeń zachowania i emocjonalnych u dzieci.

Jak podawać Chlorprothixen: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek stosowany jest w różnych dawkach, z różną częstotliwością w zależności od stanu chorego i okresu leczenia.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Chlorprothixen: Zawroty i bóle głowy, uczucie osłabienia i zmęczenia, niepokój, bezsenność, majaczenie, spowolnienie ruchowe.Uczucie suchości w jamie ustnej, gardle i nosie.Zaburzenia rytmu serca, zaburzenia widzenia, obniżenie ciśnienia tętniczego (głównie przy zmianie pozycji ciała) przyspieszenie akcji serca, wzmożone pragnienie i pocenie się.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Chlorprothixen zastosowania: Ból gardła, osłabienie i gorączkę, żółtaczkę - należy wówczas przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.Reakcje uczuleniowe na skórze, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia miesiączkowania i impotencję.Po dłuższym stosowaniu zmiany we krwi

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na lek.O tym, że chorujesz na jaskrę, padaczkę, przerost gruczołu krokowego, na chorobę wieńcową.O tym, że stwierdzono u Ciebie zaburzenia czynności nerek, niewydolność krążenia oraz zaburzenia krążenia mózgowego.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Leki o działaniu nasennym, uspokajającym, obniżającym ciśnienie krwi.

Pamiętaj o: Nie wolno spożywać alkoholu w okresie zażywania leku.W czasie przyjmowania leku nie prowadź samochodu oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.

Składniki Chlorprothixen: Chlorprothixen (Lečiva a.s.) tabletki powlekane 50mg, 50 tabl.

Nie używaj Chlorprothixen gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Chlorprothixen w słowniku Efekty uboczne C .