coryol efekty co to jest
Skutki CARVEDILOLUM tabletki. Efekty uboczne Coryol definicja. Jak działa Lek działa na receptory w.

Jak działa Coryol lek

Jak działa Coryol: Lek działa na receptory w ścianach naczyń oraz w sercu powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwolnienie akcji serca, zmniejszenie zapotrzebowania na tlen przez mięsień sercowy.Wykazuje również działanie antyoksydacyjne tzn. neutralizuje szkodliwe wolne rodniki tlenowe. Powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Coryol: CARVEDILOLUM

Coryol jest w formie: tabletki

Działanie Coryol zastosowanie: Lek stosowany jest w nadciśnieniu tętniczym jako jeden lek lub w połączeniu z innymi, w leczeniu choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego oraz w zastoinowej niewydolności krążenia.

Jak podawać Coryol: Dawkowanie i czas trwania kuracji zawsze określa lekarz. Lek stosuje się raz lub dwa razy na dobę niezależnie od posiłku w równych odstępach czasu.

Skutki uboczne Coryol: Nadmierny spadek ciśnienia tętniczego.Zawroty i bóle głowy.Duszność, obrzęki.Bóle pleców.Zmęczenie.Bóle w klatce piersiowej.Biegunka.UWAGA! JEżELI POJAWIA SIĘ DUSZNOśĆ LUB OBRZĘKI SKONTAKTUJ SIĘ Z LEKARZEM.

Efekty Coryol zastosowania: Skurcz oskrzeli.Zbyt wolną akcję serca.Zaburzenia potencji.Uszkodzenie wątroby.Gorączkę, objawy rzekomogrypowe.Bóle mięśniowe.Zaburzenia węchu, wzroku.Wymioty.Trudności w koncentracji.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży.O tym, że karmisz piersią.O tym, że chorujesz na astmę oskrzelową lub przewlekłe zapalenie oskrzeli.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O uczuleniu na lek.

Zapytaj lekarza: Inne leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi -- szczególnie Klonidynę (Catapresan, Hemiton, Iporel).Metyldopę (Dopanol, Dopegyt).Doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę.

Pamiętaj o:

Składniki Coryol: Coryol (Krka d.d., Novo mesto) tabletki 25mg, 30 tabl.

Nie używaj Coryol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Coryol w słowniku Efekty uboczne C .