kopiryna efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM tabletki. Efekty uboczne Kopiryna definicja. Jak działa.

Jak działa Kopiryna lek

Jak działa Kopiryna: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Dodatkowo drugi składnik preparatu - kofeina wpływa na poprawę samopoczucia działając lekko pobudzająco.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Kopiryna: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM

Kopiryna jest w formie: tabletki

Działanie Kopiryna zastosowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, stanach gorączkowych, bólach głowy, bólach stawów, mięśni, nerwobólach.

Jak podawać Kopiryna: Zwykle w bólach głowy przyjmuje się 1-2 tabletki 3 razy dziennie.Ze względu na obecność w preparacie kofeiny nie należy preparatu stosować u dzieci.Tabletki popijając wodą przyjmuje się po posiłku.

Skutki uboczne Kopiryna: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy.Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.

Efekty Kopiryna zastosowania: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę.Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy.Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu.Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach).Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej.Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią, kamicę nerkowęStany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową.O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową.Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe.Metotreksat.Spironolakton.Glikokortykosterydy.Leki analeptyczne.

Pamiętaj o: Częste i długie przyjmowanie leku może prowadzić do rozwoju ciężkich schorzeń wątroby i nerek.W przypadku utrzymywania się objawów ubocznych, podanych wyżej, dłużej niż 3 dni - zgłoś ten fakt lekarzowi.

Składniki Kopiryna: Kopiryna (Laboratorium Farmaceutyczne mgr farm. Zofia Sadowska) tabletki , 12 tabl.

Nie używaj Kopiryna gdy: Alkoholu.

Skutki uboczne Kopiryna w słowniku Efekty uboczne K .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: