laxol efekty co to jest
Skutki DOCUSATUM NATRICUM czopki doodbytnicze. Efekty uboczne Laxol definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Laxol lek

Jak działa Laxol: Jest to lek przeczyszczający. Działanie leku polega na rozmiękczaniu treści kałowej i wspomaganiu odruchów odpowiedzialnych za wydalanie stolca.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Laxol: DOCUSATUM NATRICUM

Laxol jest w formie: czopki doodbytnicze

Działanie Laxol zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu nawykowego zaparcia i w oczyszczaniu przewodu pokarmowego z obecności mas kałowych przed zabiegami diagnostycznymi.

Jak podawać Laxol: Przyjmuj lek w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go co 12 godzin.Nie przyjmuj leku dłużej niż zaleci Ci lekarz.Pamiętaj! Jeśli nie przyjmiesz na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Laxol: Wysypka skórna.Uczucie gorzkiego smaku.Biegunka (przy długotrwałym stosowaniu).Na ogół efekty te są łagodne i ustępują po zaprzestaniu stosowania leku.Gdyby jednak powyższe działania niepożądane mocno się nasiliły i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Laxol zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że masz wysokie ciśnienie tętnicze krwi.O tym, że chorujesz na cukrzycę lub na nerki.Powiadom lekarza o takich objawach jak: ból i wzdęcie brzucha, nudności, wymioty.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczacz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie stosuj leku bez konsultacji z lekarzem, nawet gdyby wydawało Ci się, że masz podobne objawy jak poprzednio.

Składniki Laxol: Laxol (Herbapol - Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A.) czopki doodbytnicze 100mg, 12 szt.

Nie używaj Laxol gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Laxol w słowniku Efekty uboczne L .