lipofibrat efekty co to jest
Skutki FENOFIBRATUM kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Efekty uboczne Lipofibrat definicja. Jak.

Jak działa Lipofibrat lek

Jak działa Lipofibrat: Hamuje powstawanie cholesterolu i trójglicerydów w wątrobie.Zwiększa wydalanie kwasu moczowego z ustroju.Hamuje zlepianie się płytek krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Lipofibrat: FENOFIBRATUM

Lipofibrat jest w formie: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Działanie Lipofibrat zastosowanie: W hiperlipidemiach, tj. w przypadkach podwyższonego stężenia cholesterolu i trójglicerydów, gdy nieskuteczne jest leczenie dietą.W zapobieganiu zmianom miażdżycowym w naczyniach mózgowych, sercowych i obwodowych.

Jak podawać Lipofibrat: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, w zależności od stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Lek przyjmuje się w czasie posiłków.Obowiązuje także stosowanie diety zaleconej przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Lipofibrat: Nudności, wymioty.Zawroty i bóle głowy.Skórne odczyny alergiczne -- pokrzywka.Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Lipofibrat zastosowania: W pojedynczych przypadkach zaobserwowano wypadanie włosów, zaburzenia potencji, bóle i osłabienie mięśni.

Poinformuj lekarza gdy: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek lub wątroby.O kamicy pęcherzyka żółciowego lub nerkowej.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki przeciwkrzepliwe.

Pamiętaj o: Lipanthyl należy stosować wraz z zaleconą dietą.Obowiązują Cię badania laboratoryjne w terminach wyznaczonych przez lekarza.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie Ci zlecił.

Składniki Lipofibrat: Lipofibrat (Pharmavit/Bristol-Myers Squibb) kapsułki o przedłużonym uwalnianiu 250mg, 30 kaps.

Nie używaj Lipofibrat gdy: Doustnych środków antykoncepcyjnych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Lipofibrat w słowniku Efekty uboczne L .