talvosilen efekty co to jest
Skutki PARACETAMOLUM + CODEINI PHOSPHAS tabletki. Efekty uboczne Talvosilen definicja. Jak działa.

Jak działa Talvosilen lek

Jak działa Talvosilen: Zawarty w preparacie paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.Dodatek kodeiny nasila działanie przeciwbólowe, oraz działa przeciwkaszlowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Talvosilen: PARACETAMOLUM + CODEINI PHOSPHAS

Talvosilen jest w formie: tabletki

Działanie Talvosilen zastosowanie: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, szczególnie wtedy gdy towarzyszy im suchy kaszel.W zwalczaniu bólów różnego pochodzenia (głowy, stawów, zębów, miesiączkowych, korzonkowych, po urazach i zabiegach operacyjnych, w chorobach nowotworowych).Lek o takim składzie jest zalecany w walce z bólami w chorobie nowotworowej.

Jak podawać Talvosilen: Doraźnie 1-2 tabletki.Przy dłuższym stosowaniu 1-2 tabletki, do 4 razy dziennie.Zachowaj odstęp co najmniej 4 godzin pomiędzy kolejnymi dawkami!Nie należy stosować w ciaży (szczególnie w I trymestrze), w okresie karmienia oraz u dzieci.Nie stosuj w stanach gdy hamowanie kaszlu nie jest wskazane.

Skutki uboczne Talvosilen: Reakcja alergiczna w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowej.Zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Efekty Talvosilen zastosowania: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu).Dodatek kodeiny może powodować zaparcia, zawroty głowy, senność lub stany pobudzenia.Lek może nasilać ojawy astmy oskrzelowej.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O chorobie nerek lub wątroby.O chorobie krwi.O tym, że chorujesz na astmę lub chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).

Zapytaj lekarza: Doustne leki przeciwzakrzepowe, przeciwcukrzycowe, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe - pochodne warfaryny, leki nasenne, inhibitory MAO, chloramfenikol, metoklopramid, propantelina, cymetydyna, metyrapon, probenecid, antypiryna, salicynamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol, klonidyna, leki uspokajające, leki cholinolityczne, opioidowe leki przeciwbólowe, inne niesterydowe leki przeciwzapalne

Pamiętaj o:

Składniki Talvosilen: Talvosilen (Bene Arzneimittel GmbH) tabletki , 20 tabl.

Nie używaj Talvosilen gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Talvosilen w słowniku Efekty uboczne T .