Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Cek efekty
efekty co to jest
Skutki CEFACLORUM granulat do przygotowania zawiesiny. Efekty uboczne CEK definicja. Jak działa Lek.

Jak działa CEK lek

Jak działa CEK: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa CEK: CEFACLORUM

CEK jest w formie: granulat do przygotowania zawiesiny

Działanie CEK zastosowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.

Jak podawać CEK: Lek stosowany jest ściśle według zaleceń lekarza.Lek przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku. Pojemniczek z zawiesiną należy mocno wstrząsnąć przed użyciem.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne CEK: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka.Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku.Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty CEK zastosowania: Przy długotrwałym stosowaniu -- rozwój grzybicy.Zaburzenia w krzepnięciu krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin.O tym, że chorujesz na choroby nerek.O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu).Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeśli lekarz zadecyduje o odstawieniu leku, wyrzuć niezużyte ilości leku. Nie ma sensu przechowywanie go, gdyż może on stracić swoją skuteczność.Chroń lek przed światłem.

Składniki CEK: CEK (Hexal AG) granulat do przygotowania zawiesiny 125mg/ 5 ml, 1 fl. 100 ml (63 g granulatu)

Nie używaj CEK gdy: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne CEK w słowniku Efekty uboczne C .