clozapine efekty co to jest
Skutki CLOZAPINUM tabletki. Efekty uboczne Clozapine 25 definicja. Jak działa Lek działa.

Jak działa Clozapine 25 lek

Jak działa Clozapine 25: Lek działa uspokajająco psychicznie, ułatwia zasypianie. Ma również działanie antypsychotyczne (znosi oderwanie się od rzeczywistości).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Clozapine 25: CLOZAPINUM

Clozapine 25 jest w formie: tabletki

Działanie Clozapine 25 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu niektórych chorób psychicznych (np. schizofrenii).

Jak podawać Clozapine 25: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Clozapine 25: Uszkodzenie krwi (agranulocytoza).Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.Uczucie zmęczenia.Uczucie senności.Wzmożone wydzielanie śliny.Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Clozapine 25 zastosowania: Zaparcia.Nieostre widzenie.Obniżenie potencji.Napady drgawkowe.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że cierpisz na jaskrę.O tym, że chorujesz na padaczkę.O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Oxazepam.Temazepam.Fentanyl.Luminal.

Pamiętaj o: Objawy przedawkowania to: senność, zamroczenie, majaczenie z pobudzeniem ruchowym, zwężenie źrenic, ślinotok, zaburzenia oddychania.W czasie zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu, a wymagających koncentracji uwagi.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Clozapine 25: Clozapine 25 (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki 25mg, 60 tabl. w pojemniku

Nie używaj Clozapine 25 gdy: Soli litu.Napojów alkoholowych.Leków nasennych, należących do grupy barbituranów.Hydroxyzyny.Relanium.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Clozapine 25 w słowniku Efekty uboczne C .