paranalgin efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM + PARACETAMOLUM tabletki. Efekty uboczne Paranalgin.

Jak działa Paranalgin lek

Jak działa Paranalgin: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Drugi składnik - paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.Dodatek kofeiny wpływa pozytywnie na samopoczucie i nastrój.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Paranalgin: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + COFFEINUM + PARACETAMOLUM

Paranalgin jest w formie: tabletki

Działanie Paranalgin zastosowanie: Lek znalazł zastosowanie w zwalczaniu bólu różnego pochodzenia np. bólu głowy, zębów, bólu miesiączkowego, bólów mięśni, stawów, nerwobólów.Ponadto stosowany jest w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce.

Jak podawać Paranalgin: Zwykle przyjmuje się 1-2 tabletek doraźnie po wystąpieniu bólu.W innych dolegliwościach jeśli istnieje taka potrzeba, lek stosujemy 1-2 tabletki 3 razy dziennie.Dzieci - maksymalnie 1 i 1/2 tabletki na dzień. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy).Lek przymujemy po posiłku popijając obficie wodą.

Skutki uboczne Paranalgin: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy.Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.

Efekty Paranalgin zastosowania: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę.Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy.Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu.Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach).Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej.Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią.U dzieci ze względu na obecność kwasu acetylosalicylowego może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.Lek może zmienić obraz krwi w badaniu morfologicznym.Zaburzenia koncentracji, bezsenność, drżenia rąk.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową.O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową.Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe.Metotreksat.Spironolakton.Glikokortykosterydy.Metoklopramid.Digoksynę.Ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe (karbamazepina), nasenne (fenobarbital, fenytoina), leki analeptyczne.

Pamiętaj o: Częste i długie przyjmowanie preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy lub paracetamol może prowadzić do rozwoju ciężkich schorzeń wątroby i nerek.

Składniki Paranalgin: Paranalgin (Espefa Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy) tabletki -, 10 tabl. w blistrach

Nie używaj Paranalgin gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Paranalgin w słowniku Efekty uboczne P .