polio sabin oral efekty co to jest
Skutki POLIOMYELITIS, TRIVALENT, INACTIVATED, WHOLE VIRUS zawiesina doustna. Efekty uboczne Polio.

Jak działa Polio-Sabin Oral lek

Jak działa Polio-Sabin Oral: Preparat Polio Sabin-oral jest szczepionką przeciwko chorobie Heinego-Medina (poliomyelitis). Zawiera żywe, pozbawione właściwości chorobotwórczych wirusy polio typu 1, 2 i 3 (tzw szczepy Sabina).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polio-Sabin Oral: POLIOMYELITIS, TRIVALENT, INACTIVATED, WHOLE VIRUS

Polio-Sabin Oral jest w formie: zawiesina doustna

Działanie Polio-Sabin Oral zastosowanie: Szczepionka służy do uodporniania dzieci i dorosłych przeciwko wirusom polio.Szczepieniu również powinny się poddać osoby podróżujące w miejsca, gdzie choroba Heinego-Medina występuje endemicznie.

Jak podawać Polio-Sabin Oral: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medycznySzczepienie przeciwko poliomyelitis jest ujęte w kalendarzu szczepień podstawowych, także dawka i odstępy pomiędzy kolejnymi szczepieniami są ściśle określone. Pierwsze trzy dawki, poczynając od drugiego miesiąca życia dziecka podawane są w odstępach 6-cio tygodniowych, następnie w 16-18 miesiącu życia dawka uzupełniająca; w 6 i 11 roku życia dawki przypominające.Szczepionka przeznaczona jest do podawania doustnego.Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionki Polio Sabin-oral nie należy podawać w trakcie ostrych chorób przebiegających z gorączką.

Skutki uboczne Polio-Sabin Oral: Podanie szczepionki Polio Sabin-oral prowadzi do zakażenia bezobjawowego. Działania niepożądane występują rzadko i samoistnie przemijają - bóle głowy, wymioty, biegunka

Efekty Polio-Sabin Oral zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś w ciąży.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Polio-Sabin Oral: Polio-Sabin Oral (SmithKline Beecham Biologicals) zawiesina doustna -, 1 fiol. 1 ml (10 dawek)

Nie używaj Polio-Sabin Oral gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polio-Sabin Oral w słowniku Efekty uboczne P .