polodina efekty co to jest
Skutki POVIDONE-IODINE roztwór. Efekty uboczne Polodina-R definicja. Jak działa Lek ma działanie.

Jak działa Polodina-R lek

Jak działa Polodina-R: Lek ma działanie odkażające, bakteriobójcze (głównie gronkowce, paciorkowce jak również prątki), przeciwpierwotniakowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe. Powoduje zniszczenie form zarodnikowych nie powoduje powstawania form opornych, zawiera jod.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polodina-R: POVIDONE-IODINE

Polodina-R jest w formie: roztwór

Działanie Polodina-R zastosowanie: Przy odkażaniu skóry przed zabiegami operacyjnymi, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze pochwy, rany, oparzenia, zakażenia ropne i grzybicze skóry, zmiany łojotokowe.

Jak podawać Polodina-R: Wskazania i dawkowanie określa każdorazowo lekarz.Dopochwowo raz lub dwa razy dziennie przez 14 dni.W stosowaniu na skórę kilka razy dziannie.

Skutki uboczne Polodina-R: Uczulenie na lek.Obrzęk skóry.Wykwity podobne do trądziku..UWAGA! Nie stosować u noworodków i niemowląt.

Efekty Polodina-R zastosowania: Niedoczynność tarczycy.Obniżenie odporności poprzez obniżenie ilości granulocytów we krwi.

Poinformuj lekarza gdy: O uczuleniu na lek, na jodynę.O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy.O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży.O tym, że karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Inne leki działające miejscowo na skórę, lub dopochwowe.

Pamiętaj o:

Składniki Polodina-R: Polodina-R (Łódzkie Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne POLON Sp. z o.o.) roztwór 100mg/g, 1 op. 500 ml

Nie używaj Polodina-R gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polodina-R w słowniku Efekty uboczne P .