polopiryna efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + ACIDUM ASCOBICUM tabletki musujące. Efekty uboczne Polopiryna C.

Jak działa Polopiryna C lek

Jak działa Polopiryna C: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.Zawarta w preparacie witamina C ma uzupełniać jej braki w organizmie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Polopiryna C: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + ACIDUM ASCOBICUM

Polopiryna C jest w formie: tabletki musujące

Działanie Polopiryna C zastosowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy, bólach stawów, mięśni, nerwobólach, bólach miesiączkowych.Bólach reumatycznych, bólach zęba.Kwas acetylosalicylowy zalecany jest też do zwalczania bólu w przebiegu chorób nowotworowych.

Jak podawać Polopiryna C: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. Należy uważać aby nie przekroczyć dawki 8 tabletek na dobę. W bólach reumatycznych dawkę można podwoić.Dzieci w 1 roku życia - maksymalnie 1-1/2 tabletki na dobę.Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy).Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki letniej wody i następnie wypić jeszcze musujący płyn. Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.

Skutki uboczne Polopiryna C: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy.Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.

Efekty Polopiryna C zastosowania: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę.Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy.Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu.Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach).Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej.Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią. Stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową.O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową.Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe.Metotreksat.Spironolakton.Glikokortykosterydy.Antybiotyki z grupy penicylin.Digoksynę.

Pamiętaj o: Częste i długie przyjmowanie leku może prowadzić do rozwoju ciężkich schorzeń wątroby i nerek.W przypadku utrzymywania się objawów ubocznych, podanych wyżej, dłużej niż 3 dni - zgłoś ten fakt lekarzowi.

Składniki Polopiryna C: Polopiryna C (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki musujące -, 10 tabl.

Nie używaj Polopiryna C gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Polopiryna C w słowniku Efekty uboczne P .