prednolonum efekty co to jest
Skutki PREDNISOLONUM krem. Efekty uboczne Prednisolonum definicja. Jak działa Prednizon należy do.

Jak działa Prednisolonum lek

Jak działa Prednisolonum: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Prednisolonum: PREDNISOLONUM

Prednisolonum jest w formie: krem

Działanie Prednisolonum zastosowanie: W postaci kremu:Choroby alergiczne skóry (pokrzywka, wyprysk), choroby atopowe skóryDermatozy kontaktowe, liszaj pokrzywkowy

Jak podawać Prednisolonum: Dawki i ich ilość zawsze ustala lekarz prowadzący. Lek stosuje się miejscowo na skórę, 1-2 razy dziennie.Pamiętaj! Stosuj lek ściśle według zaleceń lekarza.Maksymalny czas stosowania preparatu wynosi 14 dni. Podczas stosowania preparatu staraj się unikać słońca.

Skutki uboczne Prednisolonum: Podrażnienie skóry - pieczenie, zaczerwienienie, suchość.Zanikowe zapalenie skóry.Trądzik steroidowy.

Efekty Prednisolonum zastosowania: Przy nadmiernym stosowaniu, szczególnie na dużych powierzchniach może wykazywać działanie ogólnoustrojowe.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową.O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek.O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.

Zapytaj lekarza: Luminal, Fenytoinę.

Pamiętaj o: Stosuj się dokładnie do wszelkich zaleceń lekarza prowadzącego. Lek ten jest ,,bronią obosieczną".Nie przerywaj leczenia bez wcześniejszego skontaktowania się z lekarzem prowadzącym.Chroń lek przed dziećmi!

Składniki Prednisolonum: Prednisolonum (Jelfa S.A. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne) krem 2,5mg/g, 1 op. 10 g

Nie używaj Prednisolonum gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Prednisolonum w słowniku Efekty uboczne P .