Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Prozac efekty
prozac efekty co to jest
Skutki FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM kapsułki. Efekty uboczne Prozac definicja. Jak działa Lek wykazuje.

Jak działa Prozac lek

Jak działa Prozac: Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez wpływ na przekaźniki między komórkami w układzie nerwowym.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Prozac: FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM

Prozac jest w formie: kapsułki

Działanie Prozac zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu chorób psychicznych oraz stanów depresyjnych z zahamowaniem psychoruchowym w przebiegu różnych chorób.Znalazł również zastosowanie w leczeniu bulimii -- przez łagodzenie objawów ,,wilczego" głodu.

Jak podawać Prozac: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek przyjmuje się w czasie głównych posiłków 1 lub 3 razy w zależności od ustalonej przez lekarza częstotliwości przyjmowania leku.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Prozac: Osłabienie, gorączka.Osłabienie apetytu, mdłości, wymioty, biegunki, uczucie suchości w jamie ustnej.Bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, nadmierna senność, męczliwość, drżenia, uczucie duszności, niepokój.Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Prozac zastosowania: Wysypkę na skórze i inne reakcje alergiczne -- jest to sygnał do zaprzestania przyjmowania leku i skontaktowania się z lekarzem.Drgawki -- należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Relanium, Oxazepam, Lorazepam.Trójpierścieniowe leki antydepresyjne (np. Imipraminę, Amitryptylinę).Lit.Nie wolno stosować leku równocześnie z inhibitorami MAO (np. Jumex). Prozac można podać 14 dni po zakończeniu leczenia inhibitorami MAO, inhibitory zaś można podać po 5 tygodniach od zaprzestania podawania Prozacu.

Pamiętaj o: Pełny efekt leczenia uzyskuje się zwykle po 14 dniach od rozpoczęcia kuracji tym lekiem. W tym okresie istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa u osób z depresją.W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.Nie należy stosować leku u osób do 18 roku życia.

Składniki Prozac: Prozac (Eli Lilly and Company Ltd) kapsułki 20mg, 28 kaps.

Nie używaj Prozac gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Prozac w słowniku Efekty uboczne P .