Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Pulmicort efekty
pulmicort efekty co to jest
Skutki BUDESONIDUM zawiesina do inhalacji. Efekty uboczne Pulmicort definicja. Jak działa Lek jest.

Jak działa Pulmicort lek

Jak działa Pulmicort: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Pulmicort: BUDESONIDUM

Pulmicort jest w formie: zawiesina do inhalacji

Działanie Pulmicort zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.

Jak podawać Pulmicort: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Zwykle preparat stosuje się dwa razy dziennie.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Pulmicort: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle.Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy)Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Pulmicort zastosowania: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła.O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Nie należy używać leku w celu przerwania napadu astmy oskrzelowej (ostrej duszności).Nie zażywaj leku samodzielnie, bez ustalenia przyczyny duszności przez lekarza.Przechowuj lek w suchym i nie naświetlonym miejscu.

Składniki Pulmicort: Pulmicort (AstraZeneca AB) zawiesina do inhalacji 0,125mg/ml, 20 poj. 2 ml

Nie używaj Pulmicort gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Pulmicort w słowniku Efekty uboczne P .