relanium efekty co to jest
Skutki DIAZEPAMUM roztwór do wstrzykiwań, zawiesina doustna, tabletki powlekane, tabletki. Efekty.

Jak działa Relanium lek

Jak działa Relanium: Lek działa na centralny układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy).Występuje zmniejszenie napięcia mięśni i uspokojenie.Lek zmniejsza lęk, drażliwość, agresywność. Ułatwia zasypianie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Relanium: DIAZEPAMUM

Relanium jest w formie: roztwór do wstrzykiwań, zawiesina doustna, tabletki powlekane, tabletki

Działanie Relanium zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu trudności z zasypianiem (jako środek nasenny), stanów nadmiernego pobudzenia i agresywności, w leczeniu drgawek, tężca oraz w przerywaniu napadu padaczkowego, w rzucawkce ciężarnych.W premedykacji przed zabiegami diagnostycznymi i chirurgicznymi, w pooperacyjnym prowadzeniu chorych.

Jak podawać Relanium: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Doustnie, najczęściej co 8 godzin.U dzieci stosuje się różne dawki, w zależności od wieku dziecka.Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Relanium: Zmęczenie i senność w ciągu dnia.Uzależnienie lekowe.Zawroty głowy.Niewyraźna mowa.

Efekty Relanium zastosowania: Obniżenie ciśnienia tętniczego.Trudności w oddawaniu moczu, aż do całkowitego zatrzymania jego oddawania.Osłabienie popędu płciowego.Żółtaczkę.Trudności z zapamiętywaniem wydarzeń.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że chorujesz na jaskrę (chorobę oczu).O tym, że chorujesz na chorobę, zwaną miastenia (nużliwość mięśni).O tym, że chorujesz na choroby wątroby.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Leki, które stosujesz w leczeniu choroby nadciśnieniowej.Amitryptylinę.Lewodopa.Fenactil.

Pamiętaj o: W okresie przyjmowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych.Nadużywanie oraz przyjmowanie leku bez ustaleń z lekarzem prowadzi do uzależnienia lekowego.

Składniki Relanium: Relanium (Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA) roztwór do wstrzykiwań 5mg/ml, 5 amp. 2 ml

Nie używaj Relanium gdy: Napojów alkoholowych.Leków z grupy barbituranów.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Relanium w słowniku Efekty uboczne R .