cromohexal efekty co to jest
Skutki NATRII CROMOGLICAS aerozol do nosa, roztwór, krople do oczu. Efekty uboczne Cromohexal.

Jak działa Cromohexal lek

Jak działa Cromohexal: Lek działa przeciwalergicznie poprzez hamowanie uwalniania z komórek substancji głównie odpowiedzialnej za reakcje alergiczne.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Cromohexal: NATRII CROMOGLICAS

Cromohexal jest w formie: aerozol do nosa, roztwór, krople do oczu

Działanie Cromohexal zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej i zaburzeń przewodu pokarmowego na tle alergicznym.Przy stanach zapalnych błony śluzowej i spojówek oraz przy nieżycie nosa.

Jak podawać Cromohexal: Dawkę i częstotliwość leku ustala lekarz.Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki w regularnych odstępach.DZIECILek stosowany jest u dzieci od 2 roku życia. Dawki stosowane u dzieci są inne niż u dorosłych. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Skutki uboczne Cromohexal: Kaszel, chrypka, podrażnienie gardła i uczucie suchości w ustach.Bóle głowy.Uczucie duszności, sapanie.Trudności w połykaniu lub oddychaniu.Nudności, wymioty.Wysypka skórna, pokrzywka, łzawienie i swędzenie oczu.Gdy działania niepożądane nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Cromohexal zastosowania: Trudności lub bólu w czasie oddawania moczu.Słabości i bólu mięśni.Działania te powinny ustępować w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub na mleko.O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę.Powiadom lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Wyraźniejsze efekty stosowania leku mogą się pojawić po 4 tygodniach stosownia leku.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Cromohexal: Cromohexal (Hexal AG) aerozol do nosa 2,8mg/dawkę donosową, 1 poj. 30 ml

Nie używaj Cromohexal gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Cromohexal w słowniku Efekty uboczne C .