sequi estal efekty co to jest
Skutki ESTRADIOLUM + NORETHISTERONI ACETAS przezskórny system terapeutyczny. Efekty uboczne Estalis.

Jak działa Estalis Sequi lek

Jak działa Estalis Sequi: Jest to złożony lek hormonalny zapobiegający i likwidujący niektóre objawy występujące u kobiet po okresie klimakterium.Stosowanie tego leku nie prowadzi do odtworzenia krwawień miesięcznych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Estalis Sequi: ESTRADIOLUM + NORETHISTERONI ACETAS

Estalis Sequi jest w formie: przezskórny system terapeutyczny

Działanie Estalis Sequi zastosowanie: Lek jest stosowany w leczeniu objawów niedoboru hormonów żeńskich w okresie menopauzy lub po usunięciu chirurgicznym macicy wraz z przydatkami. Objawami tymi są uderzenia gorąca, zawroty, bóle głowy, napadowe wzmożone pocenie się, wzmożona drażliwość, nerwowość, zaburzenia snu.Zapobiegawczo przed przerostem błony śluzowej macicy.Pomocniczo w leczeniu osteoporozy.

Jak podawać Estalis Sequi: Czas trwania kuracji i dawkę preparatu ustala lekarz.U pacjentek, które nie przyjmowały do tej pory żadnych preparatów estrogenowo-progestagenowych, leczenie można zacząć w dowolnym czasie. W przypadku gdy taka kuracja miała już miejsce należy ją dokończyć.W przypadku preparatów dwufazowych cykl leczenia składa się z 4 plastrów fazy 1 i 4 plastrów fazy 2. Następny cykl leczenia należy rozpocząć natychmiast po usunięciu ostatniego plastra fazy 2.Zmiany plastra dokonuje się po 3-4 dniach, za każdym razem umieszczając go w innym miejscu - należy zachować co najmniej tydzień czasu przerwy między przylepieniem kolejnego plastra w tym samym miejscu.Plaster nakleja się na suchą, nieuszkodzoną skórę brzucha lub pośladków (nie należy naklejać plastra w okolicy talii oraz na piersi).

Skutki uboczne Estalis Sequi: W pierwszych miesiącach leczenia mogą wystąpić: -- napięcie i bolesność sutków, -- krwawienia lub plamienia z dróg rodnych, -- rzadko: wysypki, obrzęki, bóle głowy, nudności.

Efekty Estalis Sequi zastosowania: Napady migreny.Podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi.Zaburzenia widzenia.Żółtaczkę. Przy wystąpieniu jakiegokolwiek z powyższych objawów należy odstawić lek i udać się do lekarza!Podczas leczenia estrogenami wzrasta ryzyko wystąpienia nowotworów macicy i piersi.

Poinformuj lekarza gdy: O wystąpieniu zakrzepicy żył głębokich.O epizodach zakrzepowo-zatorowych.O wystąpieniu ostrych napadów migreny.O wystąpieniu nagłego zaburzenia widzenia.O wzroście ciśnienia tętniczego. O tym,że chorujesz na cukrzycę -- lek może zwiększyć zapotrzebowanie na doustne środki przeciwcukrzycowe i insulinę.O tym, że jesteś lub istnieje możliwość, że jesteś w ciąży.O tym,że karmisz dziecko piersią.

Zapytaj lekarza: Barbiturany, Karbamazepinę, Meprobamat, Fenylbutazon, Rifampicynę.Insulinę.Doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Podczas stosowania leku należy okresowo przeprowadzać badania kontrolne, szczególnie narządu rodnego i piersi.Nie spożywaj alkoholu w czasie stosowania leku.Przed rozpoczęciem stosowania leku lekarz powinien wykluczyć u Ciebie raka sutka, nowotwór narządów rodnych, obecność chorób zakrzepowo-zatorowych, endometriozę.

Składniki Estalis Sequi: Estalis Sequi (Novartis Pharma AG) przezskórny system terapeutyczny , 24 szt.

Nie używaj Estalis Sequi gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Estalis Sequi w słowniku Efekty uboczne E .