oflodinex efekty co to jest
Skutki OFLOXACINUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Oflodinex definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Oflodinex lek

Jak działa Oflodinex: Jest to antybiotyk z grupy Fluorochinolonów, który działa niszcząco na wiele gatunków bakterii.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Oflodinex: OFLOXACINUM

Oflodinex jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Oflodinex zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła. Dotyczy to zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.

Jak podawać Oflodinex: Lek stosowany jest doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem), przed posiłkiem lub po jego spożyciu.Przyjmuj dokładnie ustaloną przez lekarza dawkę przez okres, który Ci zalecił.NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 18 ROKU ŻYCIA.Pamiętaj! Nawet jeżeli zapomisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Oflodinex: Nudności, wymioty, bóle i skurcze brzucha.Wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk twarzy, języka, gardła. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.Bóle mięśni i stawów, drętwienie kończyn.Ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i koordynacji.Uczulenie na światło.Gdy powyższe niepożądane działania nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Oflodinex zastosowania: Drgawek.Stanów niepokoju, pobudzenia, halucynacji (szczególnie u osób w podeszłym wieku).Wszystkie powyższe niepożądane działania ustępują po przerwaniu stosowania leku.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek lub inne leki z grupy chinolonów.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczesz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Leki zobojętniające sok żołądkowy, które zawierają glin lub magnez.

Pamiętaj o: W czasie zażywania leku unikaj prowadzenia samochodu i obsługiwania maszyn wymagających dobrej koncentracji uwagi.W czasie stosowania leku i kilka dni po jego zaprzestaniu nie narażaj się na działanie promieni słonecznych oraz naświetlania promieniami nadfioletowymi.Przynieś wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci lekarz w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Oflodinex: Oflodinex (Polpharma S.A. Starogardzkie Zakłady Farmaceutyczne) tabletki powlekane 200mg, 10 tabl. w fiolce

Nie używaj Oflodinex gdy:

Skutki uboczne Oflodinex w słowniku Efekty uboczne O .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: