eurespal efekty co to jest
Skutki FENSPIRIDUM syrop, tabletki powlekane. Efekty uboczne Eurespal definicja. Jak działa Zawarty.

Jak działa Eurespal lek

Jak działa Eurespal: Zawarty w preparacie fenspiryd jest antagonistą receptorów histaminowych H1.Ma właściwości przeciwzapalne (zmniejszenie wytwarzania mediatorów procesów zapalnych) i rokurczające oskrzela.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Eurespal: FENSPIRIDUM

Eurespal jest w formie: syrop, tabletki powlekane

Działanie Eurespal zastosowanie: Ostre i przewlekłe zapalenia dolnych i górnych dróg oddechowych.Stany skurczowe oskrzeli.Zapalenie ucha środkowego.

Jak podawać Eurespal: Dawkę i częstotliwość podawania leku ustala lekarz.Tabletki należy połykać w całości na początku posiłku popijając niewielką ilością wody.Zwykle:W chorobach ostrych i zaostrzeniach chorób przewlekłych: 3 razy po jednej tabletce rano, w południe i wieczorem.W chorobach przewlekłych: 2 razy po jednej tabletce rano i wieczorem.Lek w postaci syropu zwykle podaje się:Dzieci do 2 roku życia: 2-4 łyżeczki na dobę (10-20 ml) w dawkach podzielonych – lek można podawać do butelki z pokarmem.Dzieci powyżej 2 roku życia: 2-4 łyżek stołowych (30-60 ml) w dawkach podzielonych na początku posiłku.Dorośli: 3-6 łyżek stołowych dziennie w dawkach podzielonych na początku posiłku.

Skutki uboczne Eurespal: Działania niepożądane stwierdzane są rzadko:Nudności, bóle brzucha

Efekty Eurespal zastosowania: Senność.Bardzo rzadko może wystąpić przyspieszenie akcji serca, które ustępuje po zmniejszeniu dawki.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na fenspiryd lub inne składniki preparatu.O tym, że jesteś chory na cukrzycę.O tym, że Twój organizm nie toleruje niektórych cukrów prostych (glukozy, fruktozy)O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży lub karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwhistaminowe.Narkotyczne leki przeciwbólowe, leki uspokajające.Inhibitory MAO.

Pamiętaj o:

Składniki Eurespal: Eurespal (Les Laboratoires Servier) syrop 2mg/ml, 1 fl. 150 ml

Nie używaj Eurespal gdy: Prowadzenia samochodu, obsługi skomplikowanych urządzeń elektromechanicznych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Eurespal w słowniku Efekty uboczne E .