nevigramon efekty co to jest
Skutki ACIDUM NALIDIXICUM kapsułki. Efekty uboczne Nevigramon definicja. Jak działa Lek niszczy.

Jak działa Nevigramon lek

Jak działa Nevigramon: Lek niszczy wiele gatunków bakterii wywołujących zakażenie układu moczowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nevigramon: ACIDUM NALIDIXICUM

Nevigramon jest w formie: kapsułki

Działanie Nevigramon zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń układu moczowego (nerek, pęcherza moczowego, cewki moczowej).

Jak podawać Nevigramon: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go 4 razy na dobę (co 6 godzin), najlepiej 1 godzinę przed lub dwie godziny po spożyciu posiłku, popijając szklanką wody lub innego płynu.Lek podaje się najczęściej przez 10 dni.Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. Jeżeli lekarz zaleci Ci np. przyjmowanie leku co 6 godzin, stosuj się dokładnie do tych zaleceń.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Nevigramon: Nudności, wymioty, utrata apetytu, biegunka.Działania te powinny ustąpić po pierwszych dniach stosowania leku. Jeżeli nie ustąpią, spróbuj zażywać lek zaraz po spożyciu posiłku.Bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia.Wysypka skórna na tle alergicznym, obrzęki i bóle stawów, pokrzywka lub swędzenie skóry.W razie wystąpienia tych objawów, zaprzestań przyjmowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Uszkodzenie funkcji wątroby.Niedokrwistość.Powyższe działania ustępują zwykle po odstawieniu leku.Gdy powyższe niepożądane działania nie ustepują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nevigramon zastosowania: Ciemną lub bursztynową barwę moczu i silny ból brzucha. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.O tym, że oddajesz małe ilości moczu.O tym, że masz niewydolność nerek lub wątroby.O tym, że chorujesz na chorobę Parkinsona.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli są to pierwsze trzy miesiące jej trwania), a także gdy karmisz piersią.

Zapytaj lekarza: Nitrofurantoinę.Chlorocid.Antybiotyki z grupy Tetracyklin (Doxycyclinę).Leki przeciwzakrzepowe.

Pamiętaj o: Jeżeli po kilku dniach stosowania leku objawy choroby nie ustępują, zgłoś to lekarzowi.W czasie stosowania leku nie narażaj się na działanie promieni słonecznych.Jeżeli chorujesz na cukrzycę, stosowanie leku może fałszować wyniki stężenia cukru lub ciał ketonowych w moczu.W czasie stosowania leku pij dużo płynów.

Składniki Nevigramon: Nevigramon (Chinoin Pharmaceutical and Chemical Works Ltd.) kapsułki 0,5g, 56 kaps.

Nie używaj Nevigramon gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nevigramon w słowniku Efekty uboczne N .