nitrazepam efekty co to jest
Skutki NITRAZEPAMUM tabletki. Efekty uboczne Nitrazepam definicja. Jak działa Lek działa nasennie.

Jak działa Nitrazepam lek

Jak działa Nitrazepam: Lek działa nasennie, uspokajająco i przeciwdrgawkowo.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitrazepam: NITRAZEPAMUM

Nitrazepam jest w formie: tabletki

Działanie Nitrazepam zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu bezsenności różnego pochodzenia, niektórych nerwic oraz niektórych postaci padaczki.

Jak podawać Nitrazepam: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej pół godziny przed snem.W leczeniu padaczki -- zwykle co 8 godzin, w dawce ustalonej przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Nitrazepam: Zmęczenie i ociężałość. Uzależnienie lekowe.Oczopląs.Zaburzenia ostrości wzroku.Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitrazepam zastosowania: Osłabienie popędu płciowego.Ból i zawroty głowy.Omdlenia.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na lek.O tym, że cierpisz na jaskrę.O tym, że chorujesz na chorobę zwaną miastenia, objawiającą się nużliwością mięśni.O tym, że masz nadczynność tarczycy.Poinformuj lekarza, jeżeli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Leki neurologiczne (Carbamazepinę, Procainum).Leki uspokajające (Relanium, Valium).Leki antydepresyjne (Imipraminę, Amitryptylinę).

Pamiętaj o: Podczas przyjmowania leku unikaj prowadzenia pojazdów samochodowych oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.Będąc z wizytą u lekarza, przynieś ze sobą opakowania leków, które stosujesz, a których nazw nie pamiętasz.Dokładnie zapoznaj się z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku. Zapytaj go o rzeczy, których nie rozumiesz.Nie odstępuj leku innym osobom. Lek został przepisany wyłącznie dla Ciebie.

Składniki Nitrazepam: Nitrazepam (Glaxo Wellcome S.A.) tabletki 5mg, 20 tabl.

Nie używaj Nitrazepam gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitrazepam w słowniku Efekty uboczne N .