nitroglycerinum efekty co to jest
Skutki GLYCEROLI TRINITRAS injekcja. Efekty uboczne Nitroglycerinum definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Nitroglycerinum lek

Jak działa Nitroglycerinum: Lek poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w krew, przez co łagodzi ból serca, który spowodowany jest niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nitroglycerinum: GLYCEROLI TRINITRAS

Nitroglycerinum jest w formie: injekcja

Działanie Nitroglycerinum zastosowanie: Lek ma zastosowanie przy leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej.Przy zawale mięśnia sercowego.

Jak podawać Nitroglycerinum: Preparat w postaci wlewów dożylnych może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Skutki uboczne Nitroglycerinum: Bóle głowy.Nudności bądź wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może się wyrazić osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry.Wszystkie te objawy mają na ogół przejściowy charakter i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowywania organizmu do obecności działającego w nim leku.Gdy powyższe dolegliwości nie ustępują, nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nitroglycerinum zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na jaskrę.O uczuleniu na nitroglicerynę.Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie, jeżeli zażywasz inne preparaty działające na mięsień sercowy i układ krążenia.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o:

Składniki Nitroglycerinum: Nitroglycerinum (Pliva Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A.) injekcja 10mg/5 ml, 50 amp. 5 ml

Nie używaj Nitroglycerinum gdy: Nystatyny.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nitroglycerinum w słowniku Efekty uboczne N .