nizoral efekty co to jest
Skutki KETOCONAZOLUM szampon, krem, tabletki. Efekty uboczne Nizoral definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Nizoral lek

Jak działa Nizoral: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy, który działa na grzyby (na ich błonę komórkową).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nizoral: KETOCONAZOLUM

Nizoral jest w formie: szampon, krem, tabletki

Działanie Nizoral zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, skóry, włosów i paznokci.W leczeniu zakażeń drożdżakami i w leczeniu łupieżu.Stosuje się również w leczeniu zakażeń grzybiczych dróg moczowych i oddechowych, przewodu pokarmowego, wsierdzia i otrzewnej.

Jak podawać Nizoral: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Stosowany jest z różną częstotliwością, w różnych dawkach i postaciach, w zależności od rodzaju i miejsca grzybicy.Szampon stosować, wcierając w skórę głowy i pozostawiając 3-5 minut przed spłukaniem 1-2 razy w tygodniu, przez 2-4 tygodnie.Tabletki stosuje się w czasie jedzenia raz na dobę.Krem stosowany jest miejcowo.

Skutki uboczne Nizoral: Nudności, wymioty, bóle brzucha.Ból głowy, zawroty głowy, senność.Wysypka skórna, swędzenie skóry.Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nizoral zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę.O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży.

Zapytaj lekarza: Chlorpropamid, Diabetol, Glibenklamid i inne doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Jeżeli objawy choroby nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym lekarza.Jeżeli chorujesz na cukrzycę w czasie stosowania leku, systematycznie kontroluj poziom cukru we krwi.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel.Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.

Składniki Nizoral: Nizoral (Janssen Pharmaceutica N.V.) szampon 20mg/g, 6 sasz. 6 ml

Nie używaj Nizoral gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nizoral w słowniku Efekty uboczne N .