Notice: Undefined index: comments_count in /home/relcatec/ftp/core/plugins/ServiceComments.php on line 64
Lek Nizoral efekty
nizoral efekty co to jest
Skutki KETOCONAZOLUM szampon, krem, tabletki. Efekty uboczne Nizoral definicja. Jak działa Jest to.

Jak działa Nizoral lek

Jak działa Nizoral: Jest to antybiotyk przeciwgrzybiczy, który działa na grzyby (na ich błonę komórkową).

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Nizoral: KETOCONAZOLUM

Nizoral jest w formie: szampon, krem, tabletki

Działanie Nizoral zastosowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń grzybiczych jamy ustnej, gardła, nosa, skóry, włosów i paznokci.W leczeniu zakażeń drożdżakami i w leczeniu łupieżu.Stosuje się również w leczeniu zakażeń grzybiczych dróg moczowych i oddechowych, przewodu pokarmowego, wsierdzia i otrzewnej.

Jak podawać Nizoral: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Stosowany jest z różną częstotliwością, w różnych dawkach i postaciach, w zależności od rodzaju i miejsca grzybicy.Szampon stosować, wcierając w skórę głowy i pozostawiając 3-5 minut przed spłukaniem 1-2 razy w tygodniu, przez 2-4 tygodnie.Tabletki stosuje się w czasie jedzenia raz na dobę.Krem stosowany jest miejcowo.

Skutki uboczne Nizoral: Nudności, wymioty, bóle brzucha.Ból głowy, zawroty głowy, senność.Wysypka skórna, swędzenie skóry.Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Nizoral zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na wątrobę.O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek.Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży.

Zapytaj lekarza: Chlorpropamid, Diabetol, Glibenklamid i inne doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Jeżeli objawy choroby nie ustępują po kilku dniach stosowania leku, lub wręcz nasilają się, poinformuj o tym lekarza.Jeżeli chorujesz na cukrzycę w czasie stosowania leku, systematycznie kontroluj poziom cukru we krwi.Grzybica jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kontakt osobisty, bieliznę i ręczniki. Używaj oddzielnych ręczników, pierz w gorącej wodzie bieliznę i pościel.Myj i dezynfekuj wannę oraz inne naczynia, w których się kąpiesz lub myjesz. Dbaj o higienę osobistą.

Składniki Nizoral: Nizoral (Janssen Pharmaceutica N.V.) szampon 20mg/g, 6 sasz. 6 ml

Nie używaj Nizoral gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Nizoral w słowniku Efekty uboczne N .