efekty co to jest
Skutki ACETYLCYSTEINUM kapsułki, granulat do przygotowania roztworu, tabletki musujące. Efekty.

Jak działa ACC 200 lek

Jak działa ACC 200: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa ACC 200: ACETYLCYSTEINUM

ACC 200 jest w formie: kapsułki, granulat do przygotowania roztworu, tabletki musujące

Działanie ACC 200 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.

Jak podawać ACC 200: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka.Granulat do przygotowania roztworu należy uzupełnić, do miejsca oznaczonego kreską, przegotowaną i ochłodzoną wodą.Tabletkę musującą należy rozpuścić w 1/2 lub całej szklance przegotowanej, letniej wody.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne ACC 200: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową).Nudności, wymioty.Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa.Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!

Efekty ACC 200 zastosowania:

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Jeżeli w trakcie stosowania leku pojawią się napady duszności na skutek skurczu dróg oddechowych, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki ACC 200: ACC 200 (Hexal AG) kapsułki 200mg, 20 kaps.

Nie używaj ACC 200 gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne ACC 200 w słowniku Efekty uboczne A .