afibrozil efekty co to jest
Skutki GEMFIBROZILUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Afibrozil definicja. Jak działa Lek.

Jak działa Afibrozil lek

Jak działa Afibrozil: Lek zmniejsza poziom lipidów (cholesterolu, trójglicerydów) we krwi.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Afibrozil: GEMFIBROZILUM

Afibrozil jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Afibrozil zastosowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu hiperlipoproteinemi, czyli chorób, w których stwierdza się podwyższenie stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi.Stosowany jest również w profilaktyce choroby wieńcowej.

Jak podawać Afibrozil: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, w zależności od stężenia trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Lek przyjmuje się zwykle co 12 godzin (rano i wieczorem), pół godziny przed spożyciem posiłku.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Afibrozil: Przejściowe zaczerwienienie skóry, uczucie gorąca. Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, pobolewanie w nadbrzuszu, biegunka).Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia.Gdyby dolegliwości powyższe nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Afibrozil zastosowania: Złe samopoczucie.Zaparcia.Zaburzenia bicia serca (migotanie przedsionków).

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub wątroby albo obu narządów jednocześnie.O tym, że cierpisz na obecność kamieni w drogach zółciowych lub pęcherzyku żółciowym.O zauważonych niepożądanych dolegliwościach po przyjęciu leku.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza:

Pamiętaj o: Przestrzegaj diety i aktywności ruchowej, zaleconych przez Twojego lekarza.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, musisz zaprzestać palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych.Kontroluj w wyznaczonych przez Twojego lekarza terminach poziom lipidów oraz czynność wątroby i nerek.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Afibrozil: Afibrozil (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki powlekane 450mg, 60 tabl. w blistrach

Nie używaj Afibrozil gdy: Alkoholu.

Skutki uboczne Afibrozil w słowniku Efekty uboczne A .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: