dn efekty co to jest
Skutki ISOSORBIDI DINITRAS tabletki podjęzykowe. Efekty uboczne Apo-ISDN 5 definicja. Jak działa.

Jak działa Apo-ISDN 5 lek

Jak działa Apo-ISDN 5: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Apo-ISDN 5: ISOSORBIDI DINITRAS

Apo-ISDN 5 jest w formie: tabletki podjęzykowe

Działanie Apo-ISDN 5 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, niewydolności układu krążenia oraz nadciśnienia płucnego.

Jak podawać Apo-ISDN 5: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Preparat stosowany jest doraźnie w napadzie bólu zamostkowego - zwykle w dawce 5-10mg pod język.Nie połykaj tabletki przeznaczonej do stosowania pod językiem.Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!

Skutki uboczne Apo-ISDN 5: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia).Nudności, wymioty.Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może wyrazić się osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem.Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze.Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Apo-ISDN 5 zastosowania: Uczucie szybkiego bicia serca.Zwolnienie czynności serca.Osłabienie i niepokój.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że jesteś uczulony na ten lek.O tym, że chorujesz na jaskrę.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza: Nystatynę.Cordafen, Cordipin i inne leki blokujące tzw. kanał wapniowy.

Pamiętaj o: Szybko pojawiające się silne zaczerwienienie skóry oraz wysypka i swędzenie mogą sugerować uczulenie na lek. Zgłoś niezwłocznie ten fakt lekarzowi.Jeśli lekarz zlecił Tobie przyjmowanie tabletek pod język, noś je zawsze przy sobie.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leczenia, zaprzestań palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych.

Składniki Apo-ISDN 5: Apo-ISDN 5 (Apotex Inc.) tabletki podjęzykowe 5mg, 60 tabl.

Nie używaj Apo-ISDN 5 gdy: Alkoholu.

Skutki uboczne Apo-ISDN 5 w słowniku Efekty uboczne A .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: