timol efekty co to jest
Skutki TIMOLOLUM tabletki. Efekty uboczne Apo-Timol 20 definicja. Jak działa Lek działa na.

Jak działa Apo-Timol 20 lek

Jak działa Apo-Timol 20: Lek działa na receptory beta adrenergiczne. Zmiejsza aktywność układu nerwowego wegetawywnego, regulującego pracę serca.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Apo-Timol 20: TIMOLOLUM

Apo-Timol 20 jest w formie: tabletki

Działanie Apo-Timol 20 zastosowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu migreny.

Jak podawać Apo-Timol 20: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.Lek przyjmuje się zwykle doustnie, co 8-12 godzin.Lek należy odstawiać, stopniowo zmniejszając dawki.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Skutki uboczne Apo-Timol 20: Uczucie zmęczenia, bóle i zawroty głowy, ból w klatce piersiowej.Niemiarowe i wolniejsze bicie serca.Nudności.Powyższe objawy są zwykle przejściowe. Gdyby nie ulegały one osłabieniu, a wręcz nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Apo-Timol 20 zastosowania: Trudności z oddychaniem.Uczucie osłabienia.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na dychawicę oskrzelową lub inne choroby dróg oddechowych, których przebieg zwiazany jest ze zwężeniem drzewa oskrzelowego (duszność).O tym, że chorujesz na serce.O tym, że chorujesz na zaburzenia rytmu serca.O tym, że masz zaburzenia krążenia mózgowego.O tym, że masz wolną akcję serca.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

Zapytaj lekarza: Cymetydynę (Altramet, Histodil, Tagamet).Cordafen i inne leki blokujące kanał wapniowy.Leki przeciwdepresyjne i przeciwpadaczkowe.Leki należące do grupy barbituranów.

Pamiętaj o: Nigdy nie odstawiaj leku nagle -- stopniowo zmniejszaj dawki. Zapytaj lekarza w jaki sposób to zrobić.

Składniki Apo-Timol 20: Apo-Timol 20 (Apotex Inc.) tabletki 20mg, 50 tabl.

Nie używaj Apo-Timol 20 gdy: Napojów alkoholowych.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Apo-Timol 20 w słowniku Efekty uboczne A .