enalapril efekty co to jest
Skutki ENALAPRILI MALEAS tabletki. Efekty uboczne Enalapril definicja. Jak działa Lek hamuje.

Jak działa Enalapril lek

Jak działa Enalapril: Lek hamuje tworzenie się angiotensyny II -- substancji, która powstaje w organizmie człowieka i może stać się jedną z przyczyn powstania choroby nadciśnieniowej.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Enalapril: ENALAPRILI MALEAS

Enalapril jest w formie: tabletki

Działanie Enalapril zastosowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.W leczeniu niektórych postaci niewydolności krążenia.

Jak podawać Enalapril: Lek jest stosowany doustnie w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza.Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!

Skutki uboczne Enalapril: Ból głowy, zawroty głowy.Osłabienie.Nudności.Skurcze mięśni.Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się i stały dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Enalapril zastosowania: Obrzęk twarzy, warg, trudności w oddychaniu (przerwij przyjmowanie leku i skontaktuj się z lekarzem).Kaszel.Spadek ciśnienia.Wysypkę skórną.Wzmożoną potliwość.Uczucie wzmożonego gorąca.Zmiany smaku.Stosowany w ciąży może wywołać uszkodzenie i wady u dziecka.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na nerki.O tym, że jesteś uczulony na ten lek.Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz (zwłaszcza gdy przyjmujesz inne leki przeciw nadciśnieniu, a także leki moczopędne np. Aldactone, Amiloryd, Triamteren).

Zapytaj lekarza: Leki moczopędne, zawierające jony potasu oraz pokarm zawierający ten jon (głównie owoce i soki owocowe).Leki powodujące zatrzymanie jonów potasu w organizmie, np. Aldactone, Triamteren, Amiloryd.

Pamiętaj o: Nie zmieniaj gwałtownie pozycji ciała z leżącej na stojącą lub siedzącą. Może to spowodować ból głowy, zawroty głowy i omdlenie.Zapoznaj się dokładnie z zaleceniami lekarza odnośnie stosowania leku. Zapytaj go, gdy czegoś nie rozumiesz.

Składniki Enalapril: Enalapril (Kutnowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.) tabletki 10mg, 20 tabl. w blistrach

Nie używaj Enalapril gdy:

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Enalapril w słowniku Efekty uboczne E .