asprocol efekty co to jest
Skutki ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + GLYCINUM tabletki. Efekty uboczne Asprocol definicja. Jak działa.

Jak działa Asprocol lek

Jak działa Asprocol: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Asprocol: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + GLYCINUM

Asprocol jest w formie: tabletki

Działanie Asprocol zastosowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy np. po nadużyciu alkoholu, bólach stawów, mięśni, nerwobólach.

Jak podawać Asprocol: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. Należy uważać aby nie przekroczyć dawki 8 tabletek na dobę. Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy).Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.

Skutki uboczne Asprocol: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy.Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.

Efekty Asprocol zastosowania: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę.Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy.Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu.Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach).Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej.Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią, kamicę nerkowęStany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową.O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową.O tym, że chorujesz na kamicę nerkową.Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.

Zapytaj lekarza: Inne leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Leki przeciwzakrzepowe, sulfonamidy i doustne leki przeciwcukrzycowe.Metotreksat.Spironolakton.Glikokortykosterydy.

Pamiętaj o: Częste i długie przyjmowanie leku może prowadzić do rozwoju ciężkich schorzeń wątroby i nerek.W przypadku utrzymywania się objawów ubocznych, podanych wyżej, dłużej niż 3 dni - zgłoś ten fakt lekarzowi.

Składniki Asprocol: Asprocol (ICN Polfa Rzeszów S.A.) tabletki , 10 tabl.

Nie używaj Asprocol gdy: Alkoholu.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Skutki uboczne Asprocol w słowniku Efekty uboczne A .