novynette efekty co to jest
Skutki DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM tabletki powlekane. Efekty uboczne Novynette definicja.

Jak działa Novynette lek

Jak działa Novynette: Lek złożony o działaniu podobnym do naturalnych hormonów żeńskich -- estrogenów.

Czy przydatne?

Zagraniczna nazwa lekarstwa Novynette: DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM

Novynette jest w formie: tabletki powlekane

Działanie Novynette zastosowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony.

Jak podawać Novynette: Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zleceń.W zapobieganiu ciąży stosuj 1 tabletkę dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu -- jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny) Następnie 7 dni przerwy. Powtarzaj cykl 21 dniowy jak długo chcesz stosować antykoncepcję.Jeżeli zapomnisz przyjąć tabletkę któregoś dnia przyjmij ją jak najszybciej a następną wieczorem.36-godzinna przerwa w przyjmowaniu tabletek uważana jest za przerwanie zapobieganiu owulacji.W leczeniu z innych wskazań szczegółowe dawkowanie zaleca lekarz.

Skutki uboczne Novynette: Tkliwość i powiększenie piersi.Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.Bóle głowy, migrena.Plamienia, krwawienia w środku cyklu.Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe działania niepożądane ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby objawy te utrzymywały się i stawały dokuczliwe oraz przy występujących krwawieniach skontaktuj się z lekarzem.

Efekty Novynette zastosowania: Stany zwiększonej krzepliwości krwi.Uszkodzenie wątroby.Wyjątkowo rzadko: -- zwiększenie występowania nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.

Poinformuj lekarza gdy: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia.O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki.O tym, że chorujesz na cukrzycę.O tym, że chorujesz na porfirię.O tym, że masz nadciśnienie tętnicze.O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył, inne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe.O tym, że przebyłaś żółtaczkę, zatrucie ciążowe, masz wrodzoną hiperbilirubinemię.O nie wyjaśnionych krwawieniach z dróg rodnych, o guzach narządów rodnych, gruczołu piersiowego i innych.O tym, że palisz papierosy.Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku.

Zapytaj lekarza: Leki nasenne.Leki przeciwpadaczkowe.Rifampicynę, Meprobamat i inne leki psychotropowe.Doustne leki przeciwcukrzycowe.

Pamiętaj o: Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski, a także niepalenie papierosów w czasie zażywania leku.Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach.Jeżeli zależy Ci na skuteczności leku, dokładnie przestrzegaj zasad jego stosowania.W czasie stosowania leku przynajmniej raz na 6 miesięcy udaj się na wizytę do ginekologa w celu przeprowadzenia badania.Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Składniki Novynette: Novynette (Gedeon Richter Ltd.- Chemical Works) tabletki powlekane , 63 tabl. (3x21)

Nie używaj Novynette gdy:

Skutki uboczne Novynette w słowniku Efekty uboczne N .

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: